Rozpoczynamy szkolenia z projektu ,,Bezpieczny konsument w cyfrowym świecie”

21Lut

Rozpoczynamy szkolenia z projektu ,,Bezpieczny konsument w cyfrowym świecie”

Dzięki patronatowi i wsparciu finansowemu Prezesa PSS Społem pana Tomasza Szczotoka rozpoczynamy realizację projektu ,,Bezpieczny konsument w cyfrowym świecie”. Przygotowaliśmy dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych 9 warsztatów dotyczących szeroko pojętego prawa konsumenckiego w cyberprzestrzeni. Wszystkie poprowadzi Krzysztof Pławecki, prawnik oraz prezes fundacji Lexcultura. To niezwykle ważne przedsięwzięcie ma na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży, jak istotne jest bezpieczeństwo w sieci w aspekcie prawnym, ekonomicznym i społecznym.

 

Projekt rusza 26 lutego 2024 roku. W poniedziałek z Krzysztofem Pławeckim spotkają się uczniowie 3 szkół ponadpodstawowych: Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w  Wodzisławiu Śląskim, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach. Dzień później, 27 lutego, warsztaty odbędą się w Szkole Podstawowej w Skrzyszowie, natomiast 28 lutego w Szkole Podstawowej nr 1 w Wodzisławiu Śląskim.

 

Zwieńczeniem projektu będzie szkolenie dotyczące bezpieczeństwa w sieci, na które do naszego ośrodka zapraszamy nauczycieli, pedagogów szkolnych, wychowawców oraz dyrektorów szkół powiatu wodzisławskiego.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę prywatności i wykorzystania plików cookies