Katalog online Libra NET

20Lut

Katalog online Libra NET

Nie wszyscy wiedzą, że nasz ośrodek posiada własny księgozbiór liczący około 30 tysięcy pozycji książkowych. Jest on na bieżąco uzupełniany o nowe tytuły zgodnie z zapotrzebowaniem i obejmuje pozycje książkowe (w tym publikacje wspierające nauczycieli klas integracyjnych oraz rodziców dzieci zmagających się z problemami autyzmu i zespołu Aspergera) oraz potężny zbiór czasopism, gromadzony od lat osiemdziesiątych XX wieku (m.in. „Nowa Szkoła”, „Edukacja i Dialog”, „Życie Szkoły”, „Przegląd Psychologiczny”, „Problemy Opiekuńczo – wychowawcze”).

 

Księgozbiór zapewnia dostęp do literatury oraz publikacji specjalistycznych nauczycielom, studentom oraz mieszkańcom Wodzisławia Śląskiego. Dla wygody użytkowników wdrożyliśmy system biblioteczny Libra NET, który umożliwia korzystanie z katalogu internetowego online. W 2021 roku, w celu zwiększenia komfortu użytkowników, w pomieszczeniach bibliotecznych powstała strefa relaksu z dostępem do księgozbioru podręcznego i stanowiska komputerowego. Konsultant odpowiedzialny za prowadzenie księgozbioru organizuje od 2018 roku wydarzenia związane z Narodowym Czytaniem. Odbywają się warsztaty i lekcje języka polskiego dla nauczycieli i uczniów szkół powiatu wodzisławskiego dotyczące wybranej lektury.

 

Zawartość księgozbioru można sprawdzić online w zakładce Księgozbiór 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę prywatności i wykorzystania plików cookies