Wyniki III edycji konkursu „Wodzisławski Mistrz Kuchni Black Box”

03Kwi

Wyniki III edycji konkursu „Wodzisławski Mistrz Kuchni Black Box”

Za nami kolejny konkurs zawodowy, który tym razem był organizowany we współpracy z Zespołem Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim, pod patronatem restauracji firmy OLSERW Olga Serwotka.

To trzecia edycja konkursu „Wodzisławski Mistrz Kuchni Black Box”, ale po raz pierwszy zaprosiliśmy do udziału szkoły ponadpodstawowe  spoza powiatu wodzisławskiego. Do rywalizacji stanęli uczniowie szkół gastronomicznych z Żor, Jastrzębia Zdroju, Rydułtów i Wodzisławia Śląskiego.
Tematem głównym konkursowych  zmagań było danie główne z wykorzystaniem mięsa mielonego i polędwiczek drobiowych wraz z nieznanymi surowcami z Black Boxa. Ponadto uczniowie mieli dowolność w doborze pozostałych surowców. W ciągu 120 minut mieli wymyślić i stworzyć 3 porcje dania składającego się z elementów mięsnych, dodatków skrobiowych i warzywnych oraz sosu i garnii.
W skład jury konkursu weszli: Pani Olga Serwotka, Pan Maciej Mrozek, Pan Łukasz Skowron oraz Pani Anna Wilkowska.  W czasie przygotowywania przez uczniów swoich dań jury oceniało ich zmagania według różnych kryteriów, a następnie nastąpiła najprzyjemniejsza część konkursu – degustacja.

 

1 miejsce zajęła drużyna z ZSE Wodzisław Śląski,

2 miejsce ZS nr 2 Jastrzębie Zdrój, 

3 miejsce CKZIU Żory.


Serdeczne podziękowania składamy Pani Oldze Serwotce za patronat nad konkursem, a także ufundowanie produktów żywnościowych na konkurs i nagród dla laureatów  trzech pierwszych miejsc.
Podziękowania kierujemy również do Pana Krzysztofa Zielonki – nauczyciela Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim za współpracę w zakresie organizacji konkursu i jego merytoryczne przygotowanie.

 

Fotorelacja:

foto2foto3 , foto4 , foto5 , foto6 , foto7 ,foto8 , foto9 , foto10 , foto11 , foto12


 

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę prywatności i wykorzystania plików cookies