Uroczyste podsumowanie konkursów w PODN

14Cze

Uroczyste podsumowanie konkursów w PODN

Poniedziałkowe wydarzenie było okazją do uhonorowania uczniów, którzy znaleźli się w gronie zwycięzców jedenastu konkursów przedmiotowych i tematycznych zorganizowanych przez PODN. Łącznie nagrody odebrało 64. laureatów reprezentujących przedszkola, szkoły podstawowe oraz szkoły ponadpodstawowe z terenu powiatu wodzisławskiego.

 

- W naszym ośrodku nie wyobrażamy sobie zakończenia roku szkolnego bez tej gali. Od wielu lat spotykamy się w czerwcu, aby uhonorować wybitne osiągnięcia i wyjątkowe umiejętności uczniów. Są to zawsze bardzo miłe chwile, ponieważ możemy osobiście pogratulować tym, którzy mieli w sobie motywację do przygotowania prac konkursowych lub przyswojenia wiadomości niezbędnych przy konkursach wiedzy – mówi Iwona Miler, dyrektor Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim.

 

Same konkursy odbywały się w różnych miesiącach roku szkolnego. Ich tematyka była różnorodna. Część z nich to konkursy przedmiotowe z języka polskiego, matematyki, historii czy chemii. Zorganizowano także konkursy artystyczne, na przykład Przegląd Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży „Złoty Wawrzyn”, czy konkursy dotyczące preferencji zawodowych, jak choćby „W przyszłości zostanę…”.

 

Gala laureatów była również okazją do podziękowań i gratulacji dla nauczycieli, którzy zaangażowali się w przygotowanie uczniów do konkursów. – Warto pamiętać, że za sukcesami uczniów stoją ich nauczyciele. Dlatego dzisiaj podczas uroczystości można było usłyszeć specjalne brawa pod ich adresem – dodaje Iwona Miler.

 

W trakcie gali nie zabrakło występów artystycznych. Zespół wokalny Dolce Canto, przygotował specjalny program, którego finałem był utwór Whitney Houston „I Wanna Dance With Somebody”. Z kolei Maks Kolorz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wodzisławiu Śląskim wystąpił z recytacją wiersza ,,Prologus" Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę prywatności i wykorzystania plików cookies