Zapraszamy na XIV Regionalne Forum Edukacyjne 7 listopada

28Paź

Zapraszamy na XIV Regionalne Forum Edukacyjne 7 listopada

Zapraszamy nauczycieli wszystkich typów szkół na XIV Regionalne Forum Edukacyjne. Hasło tegorocznej edycji „Ile dzisiaj warta jest edukacja?” stanowi zaproszenie do dyskusji nad rolą szkoły i znaczeniem edukacji we współczesnym świecie. - Ostatnie dwie konferencje odbywały się w formule zdalnej, dlatego cieszymy się, że wreszcie będziemy mogli spotkać się z uczestnikami osobiście. To ważne, ponieważ sukces Regionalnego Forum Edukacyjnego tkwi nie tylko w przekazywanych treściach, ale także w umożliwieniu nauczycielom wymiany opinii i doświadczeń – mówi Iwona Miler, dyrektor PODN.


Prelegentami konferencji są wybitni przedstawiciele świata nauki, związani z uznanymi śląskimi uczelniami. „Ekonomizacja wiedzy – idea kontra zysk” to tytuł wykładu dra inż. Tomasza Zielińskiego, prodziekana-dyrektora Filii w Rybniku, prof. Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Drugie wystąpienie przygotował prof. dr hab. Tadeusz Sławek, jeden z najwybitniejszych reprezentantów współczesnej myśli humanistycznej w Polsce, filolog, literaturoznawca, poeta, były rektor Uniwersytetu Śląskiego. Profesor podejmie refleksję na temat tego, „Czy naprawdę trzeba się uczyć?”.


– Zależy nam na tym, aby uczestnicy forum mieli okazję uczyć się od najlepszych. Im bardziej inspirujący wykładowcy, tym większa szansa, że przekazana wiedza będzie służyła uczestnikom w ich codziennej pracy z uczniami – dodaje Iwona Miler, dyrektor PODN.
XIV Regionalne Forum Edukacyjne odbędzie się 7 listopada 2022 r. (poniedziałek) w godzinach 15.00-16.45 w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim.

 

Zapisz się TUTAJ

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę prywatności i wykorzystania plików cookies