Zróbmy dobry klimat. Nauka i klimat - I edycja "Wykładów mistrzów"

14Sty

Zróbmy dobry klimat. Nauka i klimat - I edycja "Wykładów mistrzów"

Interdyscyplinarne Centrum Badań nad Edukacją Humanistyczną w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz Katedra slovanských jazykov Filozofickej fakulty Uniwersytetu Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy mają zaszczyt zaprosić na I edycję Wykładów Mistrzów zatytułowaną Zróbmy dobry klimat. Nauka i klimat, która odbędzie się 14 stycznia 2021 roku w godz. 13.00–15.00. Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu Edukacja humanistyczna V4 dla klimatu. Rozpoznania – dobre praktyki – rekomendacje i będzie prowadzone online na platformie Teams.

 

Program spotkania obejmuje wykłady wybitnych specjalistów humanistyki środowiskowej, ekologii oraz edukacji dla klimatu:  

 

prof. dr hab. Ewy Bińczyk (z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu)

Retoryka prośrodowiskowa początków XXI wieku

 

prof. dr hab. Małgorzaty Kity (z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach)

Wielogłosowość dyskursu klimatycznego

 

dr. Ryszarda Kulika (z Pracowni na rzecz Wszystkich Istot)

Człowiek wobec natury

 

prof. dr. hab. Piotra Skubały (z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach)

Na drodze do symbiocenu

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Wystarczy do 10 stycznia 2021 roku napisać na adres: rejestracjaV4@us.edu.pl, podać swoje imię i nazwisko, przynależność do jednej z grup: student/studentka, uczennica/uczeń, doktorant/doktorantka, nauczyciel akademicki, nauczyciel. Każdy zgłaszający się otrzyma link do spotkania.

 

Osoby zainteresowane otrzymają zaświadczenie udziału w I edycji Wykładów mistrzowskich.

 

Edukacja dla klimatu to konieczność!

Zachęcamy do udziału w spotkaniu, ponieważ to właśnie działania edukacyjne mają ogromny wpływ na „dobry klimat” dla przyszłości.

 

Uczestnicy powinni się wcześniej zarejestrować, pisząc na adres:
rejestracjaV4@us.edu.pl (prosimy o rejestrację do 10 stycznia ). Należy  w e-mailu podać swoje imię i nazwisko, a także przynależność do jednej z wymienionych grup (nauczyciele). Każda zgłaszająca się osoba otrzyma link do spotkania, a zainteresowani - zaświadczenie udziału w I edycji "Wykładów mistrzów".

Więcej informacji o projekcie :
https://www.hec.us.edu.pl/

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu Edukacja humanistyczna V4 dla klimatu.

Rozpoznania – dobre praktyki – rekomendacje

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę prywatności i wykorzystania plików cookies