Zapraszamy miłośników historii na prelekcję „Potop 39”

25Wrz

Zapraszamy miłośników historii na prelekcję „Potop 39”

Zapraszamy na prelekcję „Potop 39”, którą wygłosi Kacper Śledziński, polski historyk i pisarz, autor książki „Potop '39. Szlak bojowy wrześniowych obrońców” wydanej przez wydawnictwo Znak w sierpniu 2019 r.

Spotkanie z autorem jest organizowane w ramach obchodów 80. rocznicy kampanii wrześniowej.

 

Wstęp wolny.

 

Podczas spotkania będzie okazja do zakupu książki „Potop '39. Szlak bojowy wrześniowych obrońców” z autografem.

 

O autorze

Kacper Śledziński - absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, publikował na łamach „Dziennika Polskiego” i miesięcznika „Spotkania z Zabytkami”. Autor popularnonaukowych książek poświęconych między innymi dokonaniom polskich oddziałów i żołnierzy podczas II wojny światowej. W 2011 roku opublikował nakładem wydawnictwa ZNAK książkę „Czarna Kawaleria. Bojowy szlak pancernych Maczka” nominowaną między innymi do tytułu Książki Historycznej Roku, natomiast w roku 2012 – „Cichociemnych. Elitę polskiej dywersji”. Jego najnowsza książka nosi tytuł „Potop '39. Szlak bojowy wrześniowych obrońców” i stanowi oryginalne spojrzenie na przebieg kampanii wrześniowej. W roku 80 rocznicy nabiera ono szczególnego znaczenia.

 

Termin

08 października 2019 r., godz.  15.30 – 16.30

Miejsce

Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, Wodzisław Śląski – Wilchwy, ulica Osiedle 1 Maja 16 a

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę prywatności i wykorzystania plików cookies