Finał projektu "Jestem patriotą"

09Paź

Finał projektu "Jestem patriotą"

Prelekcja Kacpra Śledzińskiego, autora książki „„Potop '39. Szlak bojowy wrześniowych obrońców”, zakończyła kolejną edycję projektu edukacyjnego „Jestem patriotą”.

 

W tym roku z racji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej tematem przewodnim była kampania wrześniowa. Dla uczniów szkół ponadpodstawowych przygotowaliśmy trzy konkursy: wiedzy, plastyczny i multimedialny. Uhonorowanie laureatów nastąpiło podczas uroczystej konferencji, która odbyła się 8 października w Powiatowym Centrum Konferencyjnym. To właśnie tam Kacper Śledziński podzielił się swoją wiedzą na temat gotowości Polski do wojny z III Rzeszą. Kilka godzin później specjalne spotkanie z autorem odbyło się w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli.

 

Organizatorzy projektu: Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, Zespół Szkół Technicznych, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – koło Wodzisław Śląski.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę prywatności i wykorzystania plików cookies