Szkoła dla bezpieczeństwa uczniów – zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne

04Paź

Szkoła dla bezpieczeństwa uczniów – zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne

Bezpieczeństwo w szkole to temat przewodni konferencji dla dyrektorów szkół i pedagogów, która odbyła się 4 października w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli.

 

O roli prokuratury w postępowaniu z nieletnimi i młodocianymi mówił Marcin Felsztyński, Prokurator Rejonowy z wodzisławskiej prokuratury. Monika Zielińska, sędzia Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Wodzisławiu Śląskim, podzieliła się z uczestnikami swoją wiedzą na temat obowiązków rodziców w zakresie bezpieczeństwa uczniów. Mówiła także o sposobach zapobiegania demoralizacji nieletnich. Psychologiczne ujęcie problemu bezpieczeństwa w szkole zaprezentował Kamil Zieliński, psycholog Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Podczas wystąpienia prezentował sposoby diagnozowania agresywnych uczniów.

 

Program konferencji nawiązywał do priorytetów polityki oświatowej państwa. – Dbamy o to, aby dyrektorzy szkół mieli dostęp do informacji z pierwszej ręki, szczególnie, gdy chodzi o kwestię bezpieczeństwa uczniów. Udział przedstawicieli prokuratury i sądu był okazją nie tylko do wysłuchania wykładów, ale też do zadawania pytań związanych z codziennymi problemami szkół - mówi Iwona Miler, dyrektor PODN.

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę prywatności i wykorzystania plików cookies